- Reset + PDFPrindi

"Hillar Mets arvas, et auhinnast teatades tehakse tema üle nalja", Eesti Päevaleht, 5. veebruar 2015

05.02.2015

Tuuli Jõesaar


Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud Eesti Päevalehe karikaturist Hillar Mets ei uskunud ordeni saamist, enne kui järele vaatas.

Mulle helistas vana sõber Urmas Nemvalts ja teatas, et me mõlemad saame teenetemärgi. Minu esimene mõte oli, et mis naljapäev täna on – esimest aprilli ma tean, aga kas on veel mõni? Ega ma ei enne ei uskunud, kui tegin selle nimekirja lahti," muigas Mets. "Olen lihtsalt ja inimlikult õnnelik," lisas ta.


Harilikud argipäevateemad


Oma töö puhul peab Mets tunnuslikuks pehmet ja muhedat huumorit. „Olen avastanud, et inimestele lähevad peale inimlikud, harilikud argipäevateemad, mis on pehme huumoriga. Kui on teinekord väga vihane pilt ja ise arvad, et nüüd oli väga terav, siis see ei pruugi peale minna. Igapäevased teemad lähevad rohkem korda. Enda hambavalu on tähtsam kui sõjalised manöövrid mujal. Minu bränd on pehme, aga mitte pehmo huumor," rääkis Mets.

Metsale ordeni saamisest teatanud Postimehe karikaturist Urmas Nemvalts omakorda kuulis ordenist oma lehetoimetusest. "Arvasin, et see on mingi jama, ja helistasin Hillarile. Sain talle tagasi teha, mis mulle tehti," rääkis ta. Uudis tegi tuju heaks ja tõi esimeseks emotsiooniks klassikalise "pole paha!". "Naljakas, et teenetemärgi saime meie, kes me Eesti asja pihta ikka põlvega siia ja sinna virutame," ütles Nemvalts.


Artikkel Eesti Päevalehe veebilehel.