"Eesti pärisväärtused ehk Eesti jäämine Eestiks", Postimees, 7. detsember 2014

Evelin Ilves, Toomas Kiho


Kuna üks sotsiaalmajanduslik ja välispoliitiline paradigma – tüürida Eesti läände – on ammendunud, tuleb üles leida uus, mida kehtestada. Mida me siin, läänes, nüüd tegelikult teeme, küsivad Evelin Ilves ja Toomas Kiho Arengufondi mõtteraamatus ilmunud essees.


Maailm on jäänud kitsaks. Majanduskasvule toetuv läänelik edumudel ei saa iialgi kättesaadavaks kogu maailmale. Isegi kui Läänel oleks mõnda aega võimalik endistviisi jätkata ning end kindlustada, on päris selge, et küllap oli Eesti oma teekaaslastega viimaste seas, kel õnnestus nii totaalselt läände lõimuda: Euroopa Liit, NATO, Schengeni ruum, OECD, euroala jne.

Nüüd pole meil võimalik vana ratsut kasutada – ei saa enam edasi lõimuda, kui me juba oleme lõimunuim riik. Kas aga Eesti on nagu mäetippu tõusnu, kes ei saa kõrgemale astuda, kaotamata jalge alt pinda?

Ei, Eesti ei ole kõrgeimasse tippu jõudnud alpinist. Kuna üks sotsiaalmajanduslik ja välispoliitiline paradigma – tüürida Eesti läände – on ammendunud, tuleb üles leida uus, mida kehtestada. Mida me siin, läänes, nüüd tegelikult teeme?

07.12.2014

UUDISED

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lahutavad abielu

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on otsustanud lahutada 2004. aastal sõlmitud abielu. See on põhjalikult kaalutud ühine otsus. Kokkuleppe kohaselt jõustub abielulahutus 30. aprillil 2015.

17.04.2015

 

Piltuudis: Evelin Ilves külastas Tallinna Tondi Põhikooli

Piltuudis: Evelin Ilves külastas Tallinna Tondi Põhikooli

Evelin Ilves külastas täna Tallinna Tondi Põhikooli, mis on vabariigi suurim erivajadustega lastele mõeldud kool.

12.03.2015

 

Evelin Ilves osaleb vabatahtlikuna noorte liikumisprogrammi kujundamises

Evelin Ilves töötab nädal aega vabatahtlikuna sotsiaalministeeriumis, kus aitab kaardistada uuemate meetodite rakendamise võimalusi laste liikumisaktiivsuse suurendamiseks, sealhulgas tuleb vaatluse alla küsimus, kuidas kaasata selleks parimal moel haridussüsteem.

03.03.2015

  Kõik uudised