Kõned

President Ilves: tänan Eestit võimaluse eest teenida oma riiki

President Ilves: tänan Eestit võimaluse eest teenida oma riiki

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves presidendiameti üleandmise tseremoonial Riigikogus 10. oktoobril 2016


Armas Eesti rahvas siin ja kõikjal maailmas.
Lugupeetav Riigikogu ja Vabariigi Valitsus.
Ekstsellentsid. Hea valitud president.
Mu daamid ja härrad, sõbrad.


Kümme aastat tagasi andsin siitsamast kõnetoolist ametivande ja kordasin seda viis aastat hiljem. See vanne rakendab presidendi Eesti rahva, meie riigi ja kultuuri kestmise, meie põhiseadusliku korra teenistusse ning selle kaitsele.

Eesti põhiseadus kui Eesti rahva kokkulepe on katsumustele hästi vastu pidanud. Ka äsjane, palju vastakaid emotsioone pakkunud presidendivalimise käik oli äärmisel juhul demokraatia grimass, ei enamat, nagu üks mu eelkäija tavatses ütelda.

See, et aega läks kauem, ei kahanda grammigi võrra nädala eest saavutatud konsensuse kaalu. See ei pisenda tulemust, see ei heida varju valitud presidendile. Lõpuks valis Riigikogu Eestile järgmise presidendi täpselt nii, nagu põhiseaduse loojad soovisid – erakondlik egoism kaotas ja laiapõhjaline kokkulepe võitis.

10.10.2016

Fotoalbum

UUDISED

President Ilvese nõunikuna asub tööle Urve Eslas

President Toomas Hendrik Ilvese büroos töötab homsest nõunikuna Urve Eslas, kes viimased kümme aastat oli ajalehe Postimees arvamustoimetaja.

10.10.2016

 

President Ilvese portree riigipeade galeriisse maalis Kaido Ole

President Ilvese portree riigipeade galeriisse maalis Kaido Ole

Presidendi kantseleis avati täna kümneaastast ametiaega lõpetava president Toomas Hendrik Ilvese portree, mille autoriks on kunstnik Kaido Ole. See pannakse kantseleihoone 1. korruse riigipeade galeriisse, kus on nii Teise maailmasõja eelsete kui ka iseseisvuse taastamise järgsete Eesti riigipeade portreed.

07.10.2016

Fotoalbum

 

Piltuudis: President Ilves külastas Riigi Infosüsteemi Ametit

Piltuudis: President Ilves külastas Riigi Infosüsteemi Ametit

President Toomas Hendrik Ilves tänas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) ametnikke, tunnustades nende innovaatorlikkust. "Peate arendama nii teenuseid kui ka tagama nende turvalisuse ja seda pidevas võidujooksus ajaga. Olete Eesti maine hoidmise eesliin," ütles riigipea.

05.10.2016