- Reset + PDFPrindi

President Ilves teenetemärgi saajatele: teie olete nähtaval ja seisate valguses oma kutsetöös või kogukonna edendajatena

President Ilves teenetemärgi saajatele: teie olete nähtaval ja seisate valguses oma kutsetöös või kogukonna edendajatena
President Toomas Hendrik Ilves andis Valgetähe IV klassi teenetemärgi kontserdikorraldajale ja ühiskonnaelu edendajale Helen Sildnale.
© Andres Putting

23.02.2016

President Toomas Hendrik Ilves andis täna, iseseisvuspäeva eel, Eestile osutatud teenete tunnustuseks üle riiklikud teenetemärgid, mille pälvis 99 inimest.

Meie riik on rahvaarvult väike ning Eestis ja Eestile on igaühe panus eriti oluline ja ka eriliselt nähtav, tõdes president Ilves Tallinnas, Vene teatris toimunud teenetemärkide pidulikul üleandmisel.

Ta meenutas, kuidas üks tänavustest teenetemärgi saajatest on arhitekti lennukusega kirjeldanud, et kui teenetemärk oleks maja, siis kindlasti igalt poolt ja ümberringi klaasist; väga läbipaistev, natuke ülevalgustatud ja selle maja keldrisse läheb üks trepp, mis viib sooja pehmesse tuppa.

"See on minule siiski pigem kirjeldus teenetemärgi saajatest. Nii saaks ju kirjeldada teid, keda Eesti tänab ja tunnustab iseseisvuspäeva eel," ütles riigipea. "Teie olete nähtaval ja seisate valguses oma kutsetöös või kogukonna edendajatena. Nii on ka Eesti sõprade ja toetajatega kaugemal, kelle tegevus on muutnud Eestit nähtavamaks, kuuldavamaks ja turvalisemaks."

"Teie hingega tehtud töödest ja tegemistest oma valdkonna, kodupaiga ja terve Eesti jaoks saabki kokku see, mis meid edasi viib. Mis Eestit edasi viib. Teie teete meie maa ja meid kõiki palju suuremaks. Tugevamaks. Paremaks," sõnas president Ilves.

"Üks teie seast on lühikesse kujundisse kokku võtnud hoolivuse ja märkamise, mis teid kõiki ühendab: see on soov ja oskus ka sipelgale teed anda," rõhutas riigipea.

Ta tänas teenetemärgi saajate perekondi ja sõpru, nende kindla toetuse eest, sest: "Lähedaste mõistmine on see tugi, mis aitab teil anda rohkem, kui seda nõuab igapäevane ametijuhend või tavapärane tegevus."


Vabariigi Presidendi otsus iseseisvuspäeva eel teenetemärkide andmisest: https://www.president.ee/et/ametitegevus/otsused/11990-739-riiklike-autasude-andmine/index.html

Pressiteade teenetemärgi saajatest: https://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/11983-2016-02-04-08-22-36/index.html


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond