- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves külastas New Jersey’s oma kunagist keskkooli

23.09.2016

President Toomas Hendrik Ilves külastas New Jersey's kunagist Leonia keskkooli hoonet, kus ta õppis aastatel 1968–1972.

Riigipea vestles kooli õpilaste ja õpetajatega ning tutvus õpperuumidega. Haridusasutuse külastusest võttis osa ka president Ilvese kunagine matemaatikaõpetaja Christine Cummings, kelle juhendamisel õppis president 8. klassis esmakordselt programmeerimist.

"Minu huvi infotehnoloogia vastu sai alguse Leonia keskkoolist ja tänu minu matemaatikaõpetajale," ütles president Ilves õpetajate ja õpilastega kohtumisel.

Kooli külastusega ühinenud Leonia linnapea, New Jersey osariigi senati ja USA kongressi esindajaga arutati põhjalikult reaalainete kasvavat olulisust tuleviku digiühiskonna haridussüsteemis.

President Ilves on nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt digiühiskonna mõjukas eestkõneleja, juhatades aastatel 2011–2012 Euroopa Liidu e-tervise töörühma, aastatel 2012–2014 Euroopa pilvandmetöötluse partnerluse juhtkomiteed, aastal 2013 rahvusvahelist internetti haldavat organisatsiooni ICANN ning kaas-juhatades aastatel 2014 - 2015 Maailmapanga maailma arenguaruande 2016 "Digitaalsed dividendid" valmimist. Tema algatusel varustati 90ndate keskel Eesti koolid Tiigrihüppe projekti raames arvutiklasside ja internetiühendusega, mis on üheks aluseks Eesti elanike IT-kirjaoskusele ning riigi senisele e-eduloole.

Kunagine Leonia High School (Leonia keskkool) kannab nüüd nime Leonia Middle School (Leonia põhikool).


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond