- Reset + PDFPrindi

President Ilves õnnitles Eesti riigipeaks valitud Kersti Kaljulaidi

President Ilves õnnitles Eesti riigipeaks valitud Kersti Kaljulaidi
Kersti Kaljulaid Eesti Vabariigi 98. aastapäeva vastuvõtul Estonia teatris.
© Andres Putting

03.10.2016

President Toomas Hendrik Ilves õnnitles Kersti Kaljulaidi, kelle Riigikogu valis täna 81 poolthäälega Eesti järgmiseks riigipeaks.

"Annan 10. oktoobril rahuliku südamega ja kindlal meelel Vabariigi Presidendi ameti üle Kersti Kaljulaidile," ütles alates 2006. aasta sügisest riigipea ametit pidanud Toomas Hendrik Ilves.

"Kersti Kaljulaidil on tundlik ja tark pilk nii Eesti sisse kui ka Euroopasse ja julgeoleku teemadesse," kinnitas president Ilves, kes hiljuti nimetas Euroopa Kontrollikoja senise liikme Kersti Kaljulaidi arenguseire nõukotta. "Kutsun kõiki kaasmaalasi teda toetama uue riigipeana."

President Ilves tunnustas parlamendierakondi presidendivalimistel parteideülese kokkuleppeni jõudmisel: "Nagu ütlesin ka parlamendi sügishooaja avamisel, me vajame kokkulepet selleks, et valida president, kellel on parlamentaarsele riigile kohane poliitiline toetus, kes teab enda põhiseadusest tulenevat ametijuhendit ning seisab oma kogemuste ja mõistusega Eesti eest nii kodus kui ka välissuhtluses."

Riigipea Toomas Hendrik Ilves kohtub valitud Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga täna õhtul Kadriorus.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond