"Tunnen end Eestis koduselt", Põhjarannik

Sirle Sommer-Kalda


Eesti esileedi Ieva Ilves on oma abikaasale tänulik mõistmise eest, et saab teda ametlikel üritustel saata siis, kui see on tõepoolest vajalik ja Läti kaitseministeeriumis töötamise kõrval võimalik. Järgmisel nädalal on ta presidendi kõrval, kui külastatakse Narvat ja Narva-Jõesuud.


Tulete presidendi abikaasana Ida-Virumaa visiidile esimest korda. Miks soostusite kaasa sõitma ja mis teile siin kõige rohkem huvi pakub?

Ma ei ole enne Ida-Virumaal käinud. Aga minu abikaasa on sellest piirkonnast ja inimestest palju rääkinud. Presidendiks valituna tegi ta ju esimese Eesti-sisese külaskäigu just Narva. Tema ettepanekul on kaks korda olnud Eesti sünnipäeva kaitseväe paraad Narvas ja pidulik kontsert koos vastuvõtuga Jõhvis.

Enne Narva sõitmist tean, et seal on põnevat ettevõtlust, tänapäevase mõtlemisega Tartu ülikooli Narva kolledž, kodune SOS-lasteküla Narva-Jõesuus, ilus ajalooline Narva haigla tublide arstidega, ilmselt üks paremaid Euroopa Liidu välispiiri piiriületuspunkte ning palju muud, mida ise näha tahan.


Kõige selle hea kõrval, mida te välja tõite, on Ida-Virumaal ka riigi kõrgeim tööpuudus ning see kant tühjeneb inimestest. Kui tõmmata paralleele, siis Lätis on samasugune majanduslikult ja sotsiaalselt mahajäänud piirkond Latgale ning Narvat võib võrrelda Daugavpilsiga.

Oleksin selliste võrdlustega ettevaatlik, need võivad olla petlikud või vähemalt pealiskaudsed.

Tõsi, Ida-Virumaa ja Latgale on mõlemad piiri ääres. Kuid ma ei ütle, et need on mahajäänud. Minu poja isa ja vanavanemad on pärit Latgalest, olen seal tihti käinud ning tean, et sealsed inimesed on töökad, oma riigile pühendunud.

01.05.2016

 

UUDISED

Presidendipaar külastab Ruhnu saart

President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves külastavad Ruhnu saart, et kohtuda kohalike elanikega ning avada Ruhnu inimeste elu kajastav fotonäitus.

20.07.2016

 

Ieva Ilves: SOS lasteküla pere on tugi kogu eluks

Ieva Ilves: SOS lasteküla pere on tugi kogu eluks

President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves, kes on SOS lastekülade patroon, külastasid eile õhtul SOS Keila lasteküla peret, kes tähistas 21. sünnipäeva.

17.06.2016

 

Ieva Ilves Narva haigla lasteosakonnas: on hea ja õige, et lapsed saavad kodulinnas tasemel ravi

Ieva Ilves Narva haigla lasteosakonnas: on hea ja õige, et lapsed saavad kodulinnas tasemel ravi

"On hea ja õige, et Narva lapsed saavad siinsamas kodulinnas kaasaegset ja tasemel ravi," ütles Ieva Ilves, kes külastas täna Narva haigla lasteosakonda, mida juhib ligi 30 aastat selles haiglas töötanud doktor Reet Välja.

03.05.2016

  Kõik uudised