- Reset + PDFPrindi

President Ilves Leedu iseseisvuspäeval: "Palju õnne, Leedu!"

President Ilves Leedu iseseisvuspäeval: © Raigo Pajula

16.02.2016

President Toomas Hendrik Ilves saatis Leedu iseseisvuspäeval Leedu riigipeale Dalia Grybauskaitė'le õnnitluskirja.

"Viimased veerand sajandit oleme külg-külje kõrval, üheskoos läbinud edukalt väga suured muutused, mis on vääramatult kindlustanud Eesti ja Leedu iseseisvust, toonud meid Euroopa Liitu ja NATO-sse," kirjutas president Ilves.

"Eesti ja Leedu on mõttekaaslased, liitlased, sõbrad. Me mõlemad näeme, kuidas varem loomulik ja etteaimatav julgeolekukeskkond on viimastel aastatel murenenud. Me mõlemad näeme ka hapruse märke, mida ilmutab Euroopa, meie ühine kodu. Seetõttu peame üha enam hoidma oma pilgud võimalikult laial horisondil, peame varasemast enam pingutama iseenda, Balti-Põhjala piirkonna, kogu Euroopa tugevuse eest," rõhutas Eesti riigipea.

Ta meenutas, kuidas president Grybauskaitė kinkis talle Vilniuses kolme aasta eest Užupise käsitöömeistrite valmistatud tuulelohe ja soovis meile kõigile laia tiivaulatusega lendu.

"Nii ongi läinud, kui mõtlen näiteks sellele, kuidas Leedu andis möödunud aastal olulise panuse kogu EL-i energiajulgeoleku tugevdamisesse, niisamuti on meile kõigile oluline Leedu otsus jätkata kaitsekulude tõstmist," kirjutas president Ilves.

"Olen kindel meie edaspidises edukas piirkondlikus koostöös, mida jäävad tulevastele põlvedele meenutama nii silmaga nähtav Rail Baltic kui ka paljud mõjukad suurprojektid kaitsekoostööst majandus-, energia- ja kultuurisuheteni," tõdes Eesti riigipea, lõpetades õnnitluskirja sõnadega "Palju õnne, Leedu. Elagu Leedu!"


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond