- Reset + PDFPrindi

President Ilves Okupatsioonide muuseumis: Eesti on näidanud tervele maailmale, mida ta vabaduse tingimustes suudab

17.02.2016

Kõige olulisem vastulöök vabaduse puudumisele on just see, mida on Eesti vaba riigina suutnud luua, ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Okupatsioonide muuseumis, kus tutvustati muuseumi tulevast kontseptsiooni ja nime VABAMU.

"Me võib-olla ei adugi, millega viimase 25 aasta jooksul oleme hakkama saanud. Imetlegem seda, mida Eestis on suudetud vabaduse tingimustes korda saata, sest tunnustust sellele saame pidevalt ka väljaspool oma riigipiire," sõnas riigipea.

Väliseestlase Olga Kistler-Ritso toetusel loodud Okupatsioonide muuseum laiendab ekspositsiooni ja keskendub okupatsioonide perioodi kõrval ka iseseisvuse taastamisele ja vabadusele. Lisaks uuele ekspositsioonile hakkab muuseum alates 2018. aastast kandma nime VABAMU ning inspireerib inimesi vabadust hoidma ja selle eest seisma.

Ehitustööd muuseumis algavad 2017. aasta alguses ning uuenenud muuseum on plaanis avada 2018. aastal. Ümberehituse eesmärk on lisaks kaasaegse ekspositsiooni loomisele laiendada näituse pinda senise alaga võrreldes enam kui kaks korda. Kasutusele võetakse ka see osa majast, kus praegu asuvad kogud ja meeskonna tööruumid.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond