- Reset + PDFPrindi

President Ilves andis NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Breedlove'ile Kotkaristi teenetemärgi

29.03.2016

Balti-Poola julgeolekuruum ja NATO kollektiivkaitse olid põhiteemad president Toomas Hendrik Ilvese kohtumisel NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Philip Breedlove'iga.

Arutati ka alliansi Varssavi tippkohtumise ettevalmistamist ning tippkohtumise otsuste mõju siinse piirkonna julgeoleku suurendamisse.

President Ilves andis NATO Euroopa vägede ülemjuhataja ametiaega lõpetavale kindral Breedlove'ile üle Kotkaristi I klassi teenetemärgi, tunnustades tema teeneid NATO kollektiivkaitse ja laiemalt demokraatliku Euroopa julgeoleku kindlustamisel. Otsuse teenetemärgi andmiseks tegi riigipea tänavu iseseisvuspäeva eel.

Kindral Breedlove reageeris Krimmi annekteerimisele ning Venemaa toetatud sõjategevusele Ukrainas kiirelt ja otsustavalt, olles meie regiooni julgeoleku tugevdamispoliitika üks mõjukamaid kujundajad NATO-s. Ta osales ka Balti riikide õhuturbe püsiva lahenduse leidmisel ning just tema kui USA Euroopa vägede juhataja otsus oli saata märtsis 2014 Balti õhuturbesse täiendavalt Ühendriikide hävitajad.

President Ilves meenutas ka, et kindral Breedlove on oluliselt tõstnud NATO usutavust ja nähtavust nii maal, õhus kui ka merel.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond