- Reset + PDFPrindi

Täna algav Tagasi Kooli nädal tähistab 10. juubelit 3000-inimeselise võrgustikuga

Täna algav Tagasi Kooli nädal tähistab 10. juubelit 3000-inimeselise võrgustikuga

15.02.2016

Tänasest reedeni toimub Tagasi Kooli nädal juba kümnendat korda. Selleaastase külalisõpetamise nädala raames on Tagasi Kooli algatusega liitunud juba üle 350 uue osaleja. Kokku on Tagasi Kooli võrgustikus 1200 õpetajat ja 1800 külalisõpetajat. Tagasi Kooli idee on kümne aasta jooksul aina jõudu juurde kogunud ja huvi külalisõpetamise vastu on jätkuvalt suur.

Viimase kolme aasta jooksul on Tagasi Kooli infosüsteemis registreerinud vähemalt ühe külalistunni 266 kooli, mis on ligikaudu pool Eesti üldhariduskoolidest. Külalistunde on läbi viidud üle terve Eesti. Õpetajad peavad külalisõpetamise väärtuseks võimalust lisada tundidesse näiteid elust ja toetada õpilaste tulevikuvalikute tegemist. Külalisõpetajate jaoks on üheks oluliseks motivaatoriks panustada õpilaste arengusse ja seeläbi Eesti tulevikku.

"Kasvõi üheks koolitunniks õpetaja rolli asunud inimene saab niimoodi teisi õpetades ka endale midagi tarvilikku, see oleks igaühele kasulik kogemus. Kindlasti leiavad külalisõpetajate tundides kajastamist ka kõik praegu teravad ning Eesti tuleviku jaoks olulised küsimused. See ainult rikastab meie haridussüsteemi, kui erineva kogemusega inimesed selgitavad noortele maailma ning aitavad avada meid puudutavate sündmuste tausta ja põhjused," rääkis president Toomas Hendrik Ilves.

"Seekordsel Tagasi Kooli nädalal ärgitame külalisõpetajaid mõtlema, mida on neile õpetanud nende erinevad elu osad – näiteks töö, reisimine, lugemine või sport. Siit koorub välja suur hulk teemasid, millele saab külalistunnis keskenduda," ütles Tagasi Kooli juht Teibi Torm. "Oleme seadnud sihiks, et igas Eesti koolis kasvaks teadmine ja kogemus külalisõpetajate kaasamisest ning et külalisõpetajate teadmised ja kogemused jõuaksid kõigi õpilasteni," lisas Torm.

MTÜ Tagasi Kooli eesmärk on tugevdada koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd ning lisada läbi külalisõpetamise koolitundidesse elulähedust. Algatus tegutseb 2007. aastast, selle toetajaks on president Toomas Hendrik Ilves, strateegiliseks partneriks on Swedbank ja infosüsteemi arendajaks Ignite. Külalistundide kokkuleppimist võimaldab Tagasi Kooli infosüsteem aadressil www.tagasikooli.ee.


Lisainformatsioon:

Reelika Konist
Tagasi Kooli kommunikatsioonijuht
52 40 781