- Reset + PDFPrindi

Tagasi Kooli nädala raames liitus külalisõpetamise võrgustikuga rekordarv osalejaid

Tagasi Kooli nädala raames liitus külalisõpetamise võrgustikuga rekordarv osalejaid

22.02.2016

15.-19. veebruarini toimunud Tagasi Kooli nädala raames liitus külalisõpetamise võrgustikuga üle 500 uue osaleja. Kokku ühendab Tagasi Kooli täna juba 1200 õpetajat ja 2000 külalisõpetajat, kes saavad külalistunde kokku leppida kogu õppeaasta jooksul.

Tagasi Kooli juhi Teibi Tormi sõnul on külalisõpetamise võrgustiku hoogne kasv ilusaks tõestuseks, et meie inimesed soovivad anda oma panuse Eesti heaks. "Tänavu on Tagasi Kooli külalistunnid registreeritud juba 13 maakonnas. Seejuures on olnud teemad tõepoolest väga erinevad – näiteks on külalisõpetajad arutanud õpilastega, kuidas viia ellu oma unistusi, millised on keemia saladused, milleks on oluline aktsepteerida erinevuseid, kuidas sünnib telesaade ning miks on tähtis hoida sõpru. Lisaks on välja pakutud veel suur hulk põnevaid valdkondi, ning loodame, et kõik uued õpetajad ja külalisõpetajad leiavad endale sobiva koostööpartneri, et teha külalistund teoks veel sel õppeaastal," ütles Torm.

Praeguseks on Tagasi Kooli infosüsteemis registreerinud vähemalt ühe külalistunni 279 kooli, neist 49 kooli registreerisid oma esimese külalistunni just sel aastal. Teiste seas liitus algatusega värskelt ka Oru Kool, kus juba on läbi viidud neli rahatarkuse-teemalist külalistundi. "Meie juures käinud külalisõpetaja Eve Streng pakkus tunni ise välja. Kuna ma tean, kuidas Eve lastega suhtleb ja kui vaimustatud ta asjast on, siis loomulikult olime huvitatud. Lastele meeldis ning ka õpetajad ütlesid, et õpilased said külalistunnist teadmisi, mille pinnalt on hea edasi liikuda," rääkis Oru Kooli õppealajuhataja Edita Luik. Õppekavaga haakuvaid külalistunde plaanib Oru Kool korraldada ka edaspidi. "Vahel on päris hea, kui tundi tuleb keegi väljastpoolt," lisas Luik.

Tänavusel Tagasi Kooli nädalal oma esimese külalistunni andnud Politsei- ja Piirivalveameti Merevalvekeskuse juhtivkoordinaator Annika Malva soovitab külalisõpetajaks minna ka teistel. "Andsin Saue Koolis kaks külalistundi ja rääkisin oma tööst kolmanda ja neljanda klassi õpilastele. Kui ma alguses kartsin, et lapsed on ehk liiga väikesed ega haaku minu teemaga, siis tegelikult kuulati huviga, küsiti ja räägiti kaasa. Kui sa saad jagada oma kogemust ning see võetakse vastu säravate silmade ja tänuga, siis see ongi põhjus, miks minna tagasi kooli," sõnas Malva. Järgmisena on värskel külalisõpetajal plaan anda mere-teemaline külalistund oma kodukoolis.

MTÜ Tagasi Kooli eesmärk on tugevdada koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd ning lisada läbi külalisõpetamise koolitundidesse elulähedust. Algatus tegutseb 2007. aastast, selle toetajaks on president Toomas Hendrik Ilves, strateegiliseks partneriks on Swedbank ja infosüsteemi arendajaks Ignite. Külalistundide kokkuleppimist võimaldab Tagasi Kooli infosüsteem aadressil www.tagasikooli.ee.


Lisainformatsioon:

Reelika Konist
Tagasi Kooli kommunikatsioonijuht
52 40 781