- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President kodukaunistamise aasta lõpetamisel Paides 24. augustil 2014

24.08.2014

Head kodukaunistajad,
kallid Eesti inimesed.


Mul on hea meel tervitada teid Järvamaal, mis on tuntud oma viljakate ning haritud põldude ja kaunite aedade poolest. Ühesõnaga, siin on hästi tuntud kaunis Eesti paik.

Kuid iga kauni paiga, kauni ja hubase kodu loomine nõuab pidevat hoolt ja ettepoole vaatamist, unistustele ja soovidele kindlaks jäämist ka siis, kui see tundub raske. Nõuab ühte hoidmist ning koos tegemist.

Niisamuti on oma riigiga, meie riigiga. Kui oleme ise kindlad oma valitud rajas, demokraatlikus ja vabas Eestis, oma inimeste õiguses vabadusele ja paremale elujärjele, siis saame kindlad olla oma tulevikus ning iseseisvuse püsimises. Seda meenutan täna ka sellepärast, et eile möödus 25 aastat Balti ketist ja 75 aastat Molotov-Ribbentropi paktist.

Teie, mu sõbrad, teate seda väga hästi. Teie kodudesse on pandud teadmised ja hing ning seeläbi need kodud kestavad. Seesmiselt ja ka väliselt kaunis kodu ei sünni suure rahaga, see luuakse tegusate käte ja teadmistega.

Iga puhas ja korras kodu on osa kogu Eesti hoidmisest. See on hoolimine ning teistega arvestamine, see on tulevikku vaatamine ning aru pidamine oma lähimate teekaaslastega.

Tänan teid kõiki, et olete suure osa oma hoolest ja armastusest pannud oma kodudesse ning seeläbi ka koduküladesse ja -linnadesse. Teie oletegi need, kellelt teised õpivad ja eeskuju võtavad. Teie kodudest saab alguse kogu Eesti parem väljanägemine ja sõbralikum olemine.

Tänan kõiki, kes kodukaunistamist oma südames kannavad, selle eest seisavad ning seda toetavad. Kodukaunistamine on ka rahva harimine ja mul on hea meel, et kodukaunistamisliikumine ei piirdu vaid kaunite kodude hindamisega, vaid tegeleb ka kaasaegsete teadmiste tutvustamise ja kodukultuuri edendamisega.

Tänan teid, kallid sõbrad! Palju õnne teile kõigile, kes te olete siin täna selleks, et saada autasustatud meie suurepärase kodukaunistamisliikumise poolt.

Aitäh!