- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi tervitus Aasta Ettevõtja 2014 auhindade galal

13.11.2014

Austatud daamid ja härrad, kallid ettevõtlikud inimesed,


Mõne nädala eest oli mul au pärjata Eesti selle aasta parimat ettevõtet – äriühingut, mis on teistest ette jõudnud, kõige konkurentsivõimelisem. Võidufirma juhataja tunnistas, et edu tõi spetsialiseerumine ning selge fookus. Ja püüd olla omal alal parim.

Tänaseid Aasta Ettevõtja kandidaate vaadates on selge, et ka nende edu taustal on sama strateegia – pühendumine. Pühendumine valitud tegevusala üksikasjadesse. Pikaajaline panus oma valdkonda on kasvatanud teadmiste hulka, mida rakendatakse oma tegevusse ja valatakse oma toodetesse.

Paljuoodatud teadmistepõhine majandus, millest me üha räägime, on just nendes juhtides ja neile kuuluvates ettevõtetes. Igal alal, advokaadibüroost transiidi ja juurviljakasvatuseni, on edu võtmeks konkurentidest suurem nutikus ning pikk pilk kaugele tulevikku.

Oma osa tänaste nominentide kasvamisel edu etalonideks on olnud kriisikoolitusel. See tähendab, õppetundidel, mida viimase aja majanduskriisid on andnud.

Eriti viimane suur kriis, aga ka varasemad. Selle elu poolt pakutud koolituse on läbinud enamus Eesti ettevõtjaid. Need, kes säilitasid meelekindluse ja eneseusu ning suutsid muutuda, on tänaseks veelgi vastupidavamad. Just nemad on need, kes jõuavad konkursside žüriide ette.

Nominentide nimed ja teod räägivad meile lugusid küpsetest ettevõtjatest, kelle strateegiline vaade ulatub järgmisest kriisist kaugemale. Kelle süda muretseb, kas järeltulev põlv võtab enda kanda samad ideaalid ja unistused.

Loodan, et te kõik olete juba panustanud ühele või mitmele mantlipärijale, et neid unistusi sama järjekindlalt, aga paindlikult edasi viia. Ükskõik, kas peresiseselt, nagu see on juba Pak'ide peres toimunud, või ka pereväliselt. Kõik need vankrid väärivad ja vajavad edasilükkamist, kõik teie kogutud teadmised edasiandmist.

Usun, et žürii töö ei olnud kerge ning jään põnevusega ootama teie otsust võitja osas.

Tänan!