- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President: Valgamaal on tarmukust ja ettevõtlikkust

Vabariigi President: Valgamaal on tarmukust ja ettevõtlikkust

''Mind üllatas üldine positiivne lähenemine, mida kahe päeva jooksul kogesin – inimesed suhtuvad lootusrikkalt tulevikku, nad usuvad Valgamaasse,'' ütles president Toomas Hendrik Ilves, lõpetades täna Valgamaa visiiti.

Valgamaa ei ole ääremaa, kinnitas riigipea, tunnustades Valga maakonna inimeste tarmukust ja ettevõtlikkust.

''Sellist vaimsust on alati meeldiv kohata, eriti, kui see juhtub väljaspool Tallinna. See on negativismi ja virisemise vastu väga kasulik rohi,'' ütles president Ilves. ''See näitab, et me saame hakkama.''

Vabariigi President ja proua Evelin Ilves külastasid kahe päeva jooksul Valgamaa mitmeid ettevõtteid, kohtusid omavalitsusjuhtidega ja kohaliku elu edendajatega.

Täna külastas riigipea Valga-Valka piiripunkti, kus toimus arutelu Eesti-Läti koostööst ja Schengeni viisaruumiga ühinemise järgsetest väljakutsetest, esines Kaitseliidu Valga maleva liikmetele ja külastas perekond Taulide Torupillitalu.

President Ilves käis palkmaju tootvas AS-is Ritsu, kus projekteeritakse ja valmistatakse ka puidutöötlemisseadmeid. ''Selliste innovatiivsete ettevõtete kanda on suur osa Eesti majanduse tulevikust,'' ütles president Ilves.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229