- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President: Otepää on Eesti üks tunnusmärk

Vabariigi President: Otepää on Eesti üks tunnusmärk

“Otepää sajanditepikkune ärksameelsus, mida ka siinne gümnaasium toidab, on jätkuvalt alles,” ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Otepää Gümnaasiumi asutamise 100. aastapäeva pidulikul aktusel.

Riigipea meenutas, et mitte miski pole ühe rahva ajaloos pelgalt pime juhus: “Suured ettevõtmised - näiteks esimene üldlaulupidu 1869, Eesti riigi loomine 1918 ja selle taastamine 1991 - nõudsid kõik sobivate tingimuste küpsemist. Et siis, kui elu tõesti justkui juhusena tegevuseks loa andis, vormiti see eeltöö ka tulemuseks.”

Nii pole juhus seegi, et sada aastat tagasi pöörati Eesti haridusloo järjekordne lehekülg just Otepääl-Nuustakul, kui uue kalendri järgi 3. oktoobril algasid koolitunnid Nuustaku Progümnaasiumis.

“Siin koolis tehakse õppimise ja õpetamise tööd südamega,” kõneles president Ilves. “Tehakse tunnetega, mida ei kajasta ükski rida Eesti niinimetet edukate koolide edetabelis. Aga selleski pingereas, nagu teame, pole Otepää Gümnaasiumil midagi ega kedagi häbeneda.”

Riigipea kutsus Otepää Gümnaasiumi õpilasi ja õpetajaid hoidma oma kooli, hoidma selle vaimu.

“See on sajandite vältel aidanud siin luua kordumatut õhustikku. See on teinud Otepääst Eesti ühe tunnusmärgi, nüüd üha enam ka aasta soojematel kuudel,” ütles president Ilves.

Vabariigi President ja proua Evelin Ilves alustasid täna kahepäevast visiiti Valga maakonda. Nad kohtuvad maakonna omavalitsusjuhtidega, kohaliku elu edendajatega, külastavaid mitmeid ettevõtteid, aga ka Valga-Valka piiripunkti ja Kaitseliidu Valga maleva maja.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229