- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President külastab Valgamaad

President Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves sõidavad homme hommikul kahepäevasele visiidile Valga maakonda.

Visiidi alguses istutavad nad puu Otepää Gümnaasiumi juurde ja riigipea esineb Otepää Gümnaasiumis kooli 100. aastapäeva aktusel.

President Ilves ja proua Evelin Ilves kohtuvad Valgamaa omavalitsusjuhtidega, kellega arutatakse omavalitsuste arengut. Samuti kohtuvad nad Valga-Valka piiripunktis piirivalve, politsei, maksu- ja tolliameti ning linna esindajatega, kellega räägitakse piiriülesest koostööst ja sealhulgas Schengeni viisaruumi laienemise järgsest olukorrast.

Kohtumisel Kaitseliidu Valga maleva liikmetega soovib riigipea avaldada toetust kaitseliitlaste tegevusele ning arutleda Kaitseliidu rollist siseturvalisuse tagamisel.

President Ilves ja proua Evelin Ilves külastavad ka Sihtasutust Tehvandi Spordikeskus, Sangaste käsitöötuba, kodulinnu kasvatuse ja munatootmisega tegelevat OÜ Linnu Talu Tõlliste vallas, Kaunimat Kodu Valgamaal 2007 ehk Kuiksilla talu, Pühajärve puhkekeskust, toitlustus- ja majutusettevõtet Rukki Maja Sangastes, palkmajatootjat AS Ritsu Helme vallas, turismindusega tegelevat Torupillitalu ja Baltimaade suurimat palkhoonet Greete motelli Puka vallas.

Otepääl ja Valgas asetab riigipea pärjad Vabadussõjas langenute mälestuseks.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229