- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President kohtus Kaitseliidu Valga maleva liikmetega

Vabariigi President kohtus Kaitseliidu Valga maleva liikmetega

''Kaitseliit – see on kodanikualgatus, vabade kodanike vaba tahteavaldus kaitsta oma riiki,'' ütles Valgamaa visiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves tänasel kohtumisel Kaitseliidu Valga maleva liikmetega.

''Ma tänan teid, kaitseliitlased, kes te pühendate vabatahtlikult oma aega, energiat ja oskusi, et Eestit kaitsta,'' sõnas riigipea. ''Eesti kaitsmine 21. sajandil tähendab ka tegutsemist suurõnnetuste korral, aga ka selliste sündmuste puhul, mida me nägime aprillis-mais, mil Valga kaitseliitlasedki aitasid oma kodulinnas avalikku korda hoida.''

President Ilves pidas oluliseks Kaitseliidu tööd noortega ja hindas kõrgelt naiskodukaitse senist tegevust. ''Naiskodukaitse vajab kindlasti suuremat tähelepanu ja toetust,'' nentis riigipea.

President Ilves kinnitas, et mõistab kaitseliitlaste varustuse kaasajastamise vajalikkust ning samuti toetab ta seadusandlikke lahendusi kaitseliitlaste ja nende tööandjate suhete reguleerimisel.

Kohtumisel kõneldi Kaitseliidu Valga maleva koostööst nii kohalike omavalitsustega kui ka Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooniga.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229