- Reset + PDFPrindi

President Ilves arutas Californias IT-ettevõtjatega digiühiskonna tulevikku

President Ilves arutas Californias IT-ettevõtjatega digiühiskonna tulevikku
President Toomas Hendrik Ilves kohtus Räniorus Microsofti juhtidega, et arutada e-valitsemise ning e-teenuste tulevikku.
© Microsoft

23.05.2014

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kohtus Räniorus Microsofti ja mitmete teiste ülemaailmse kliendibaasiga infotehnoloogiaettevõtete juhtidega, et arutada e-valitsemise ning e-teenuste tulevikku.

President Toomas Hendrik Ilves, kes juhtis ühtlasi viimased kaks ja pool aastat Euroopa Komisjoni palvel Euroopa pilvandmetöötluse arendamise nõukoda ning rahvusvahelise Interneti tehnilist haldust korraldava organisatsiooni ICANN'i kokku kutsutud ekspertkogu, andis Ameerikas tegutsevatele mainekatele IT-firmadele ülevaate Eestist kui e-riigist.

Kohtumistel arutati piiriüleste e-teenuste kasutust nii ettevõtluses kui ka avalikus sektoris ning sellega seotud võtmeküsimusi nagu riikideüleselt jagatava info sisu, privaatsuse tagamine ja koostööks vajalik seadusandlus.

Riigipea tõi näiteks Eesti-Soome koostöö ühise andmevahetuskihi arendamises, nentides samas: "See on valdkond, mis vajab Euroopa riikide senisest oluliselt suuremat poliitilist tahet ning vastavat seadusandlust, et muuta Eesti-Soome praktika Euroopa-üleseks, kuid see on kindlasti suund, mille poole Eesti püüdleb," nentis president Ilves.

Kohtumistel keskenduti ka pilvetehnoloogia ja küberkaitse arengule. President Ilves rõhutas Ühendriikides, et hiljutised skandaalid on tõstnud avaliku debati teemaks digiandmete privaatsuse küsimuse, kuid sellest veelgi ohtlikum on andmete rikkumine ja moonutamine, mis võib ohustada inimelusid ja ühiskonna toimimiseks vajalikku taristut.

Riigipea hinnangul on oluline tulevikusuund andmete turvalise hoiustamise küsimuste lahendamine, sealhulgas andmekogude hoiustamine väljaspool riigi piire. "See valdkond eeldab üha uuemat tehnoloogilist panust," lisas president Ilves.

President Ilves kohtus Californias lisaks Microsoftile selliste mainekate tehnoloogiaettevõtetega nagu Guardtime, import2, Bracket Computing, Tanium, Jumio, CipherCloud, Crowdtilt, Local Motion, OpenGov, GoodData, Chertoff Group, Pipedrive, Marinexplore ning esindajatega riskikapitalifirmast Andreessen Horowitz.

Homme annab riigipea digiühiskonna arengutest, võimalustest ja ohtudest loengu Stanfordi ülikoolis ning kohtub Singapuri IT-ministri Yaacob Ibrahim'iga.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229