- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves kõneles Stanfordi ülikoolis digiühiskonna tulevikust

24.05.2014

President Toomas Hendrik Ilves pidas Ameerika ühes tippülikoolis, Räniorus paiknevas Stanfordi ülikoolis digiühiskonna teemalise loengu.

Stanfordi ülikooli kutsel Räniorus esinenud riigipea tutvustas ülikooli professoritele ja tudengitele Eesti e-valitsemist ja e-teenuseid, sealhulgas ID-kaarti ning kõneles digiühiskonna väljakutsetest, millega kõik ühiskonnad varem või hiljem silmitsi seisavad.

"Kui sul pole digitaalset identiteeti, siis ei ole sul digiühiskonnas turvalisust," nentis president Ilves ID-kaardist rääkides. "Näiteks Eesti ID-kaart ja selle 2-tasandiline identifitseerimissüsteem tagab selle, et sa tead, kellega sa veebi vahendusel suhtled."

President Ilves rõhutas, et digiühiskonna fundamentaalseks aluseks on inimeste valmisolek aktsepteerida muutusi. "Kunagi ei olnud televiisorit nagu ka mobiiltelefone ja arvuteid. Kui oleme valmis uuendusteks, saab ka ühiskond areneda," nentis riigipea.

President Ilves ütles, et digiühiskonna toimimiseks on ühest küljest vajalik digitaalsus, kuid teisalt seadusandlus, mis võimaldab küberruumis tõhusalt ja turvaliselt tegutseda. "Sama oluline on tähelepanu pöörata küberjulgeolekule, et tagada inimeste ja andmete kaitse," märkis riigipea.

Pärastlõunal kohtus president Ilves Räniorus Singapuri IT-ministri Yaacob Ibrahim'iga.

Californiast suundub riigipea edasi Minnesota osariiki, Northfield'i, et võtta vastu St. Olaf College'i audoktori tiitel.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229