- Reset + PDFPrindi

President Ilves Ukraina uuele riigipeale: soovin teile jõudu ja edu Ukraina mõttelisel ja tegelikul ühendamisel

27.05.2014

"Õnnitlen Teid siiralt kogu Eesti nimel Ukraina presidendivalimiste ülekaaluka võidu puhul," kirjutas Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves Ukraina presidendiks valitud Petro Porošenko'le saadetud õnnitluses.

"Hoolimata provokatsioonidest ja välissekkumisest nurjata valimised või vähemalt seada nende legitiimsus kahtluse alla, korraldasid Ukraina võimud demokraatlikud ja ausad presidendivalimised. Teie riigi juhtkonna pühendumus ja kodanike otsustavus annavad kõigile teie liitlastele kindlustunde, et Ukraina suudab ületada praeguse kriisi," kirjutas president Ilves.

"Soovin Teile jõudu ja edu Ukraina mõttelisel ja tegelikul ühendamisel, riigisisese usalduse loomisel ning kõigile Ukraina kodanikele nende riigi tagasiandmisel," pöördus ta valitud president Porošenko poole.

"Eesti on Ukraina kindel sõber teie teel euroopaliku, rahuliku, eduka ja rahvusvaheliselt usaldusväärse Ukraina suunas," kinnitas president Ilves. "Eesti on jätkuvalt valmis toetama teie poliitilisi ja majanduslikke reforme, mis liiguvad õigusriigi suunas ning on siin valmis koos Ukraina sõpradega tegema selles vallas kõikehõlmavat koostööd."

Eesti riigipea avaldas lootust, et peatselt osutub võimalikuks tema ja valitud president Porošenko kohtumine.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229