- Reset + PDFPrindi

President Ilves George Washingtoni ülikoolis: digimaailmas ei loe riigi suurus, vaid võimekus nutikaid lahendusi luua

29.05.2014

President Toomas Hendrik Ilves osales eile peakõnelejana George Washingtoni ülikooli riigimeeste foorumi seminaril, mis seekord keskendus küberkaitsele, poliitikale ja diplomaatiale.

Kõneldes meie lahendustest digitaalse turvalisuse tagamisel ja Eesti nähtavusest maailmas endast suuremate riikide seas, tõdes riigipea, et digitaalses maailmas ei ole kaalukategooriaid – määravaks pole suurus ega rikkus, vaid see, kui nutikaid lahendusi ollakse suutelised leiutama ja rakendama.

"Maailma poliitilised liidrid ja organisatsioonid nagu NATO hakkavad järjest enam aru saama küberjulgeoleku olulisusest ja väljakutsetest pärast nn Snowdeni skandaali," ütles president Ilves, kellega koos osalesid paneeldiskussioonis kongressi liikmed Mike Rogers ja Charles Albert "Dutch" Ruppersberger ning moderaatorina ülikooli küberjulgeolekuharu direktor Frank J. Cilluffo.

Seminari paneeldiskussioonis keskenduti lisaks küberkaitsele ja digimaailma väljakutsetele ka aktuaalsele maailmapoliitikale, sealhulgas olukorrale Ukrainas, kus Venemaa juhtkonna tegevus tähendab seni rahvusvahelistes suhetes kehtinud põhimõtete ohtuseadmist mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229