- Reset + PDFPrindi

"Ilves juhatas Ewert and The Two Dragonsi auhinnagalal sisse: see on alles nende algus!", Delfi, 10. jaanuar 2012

10.01.2013

Sel aastal on Eesti muusika erakordselt võimsalt esindatud suurimal Euroopa uuele muusikale keskendunud festivalil Eurosonic – lisaks festivali põhiprogrammi valitud Iirise ja Talboti kontsertidele oli aga üheks festivali tähtsündmuseks meie jaoks kindlasti eile õhtul toimunud European Border Breakers Awards (EBBA) gala, kus võtsid aasta läbimurdja auhinna vastu Ewert and the Two Dragons liikmed.

Nende auhinnasaamise juhatas video vahendusel sisse president Toomas Hendrik Ilves, kelle saatejuht Jools Holland omakorda juhatas sisse kui ürituse 10-aastase ajaloo esimese galal sõna võtva presidendi.

Ilves sõnas, et oma väikse rahvaarvu juures ei peitu meie suurus mitte numbrites, vaid milleski muus.

"Meil on palju suurepärast muusikat. Olgu selleks klassikaline muusika, punk-rock või hoopiski kaunis ja meloodiline indie-folk, mis on jõudnud eelneval aastal 115 lavale 17 eri riigis, pannud inimesi naeratama ning kontsertidel kaasa laulma. See bänd on olnud plaadimüügiedetabelite tipus ning võitnud kõik võimalikud muusikaauhinnad Eestis, neil on fänne üle Euroopa ning Põhja-Ameerika, kuid mis kõige tähtsam – nad mängivad head muusikat, mis haarab inimesi olenemata, mis maailma osast nad pärit on. Kõigele lisaks – see on nende jaoks alles algus," rääkis president Ilves paljutõotavalt videotervituses, mis juhatas sisse Ewert and the Two Dragons'i auhinnatseremoonia.

Varem on sama auhinna saanud aastal ka 2010 Kerli.


Artikkel Delfi veebilehel.