- Reset + PDFPrindi

"Ilves tänas Aegi viieaastase teenistuse eest kapo peadirektorina", BNS, 4. juuni 2013

04.06.2013

President Toomas Hendrik Ilves kohtus teisipäeval Kadriorus kaitsepolitsei senise peadirektori Raivo Aegi ja tema asetäitja Arnold Sinisaluga, kes on kandidaat kaitsepolitsei järgmiseks juhiks, ning tänas Aegi viieaastase teenistuse eest kaitsepolitsei peadirektorina.

"Mitmed edukad operatsioonid, millest nii mõnigi on ka avalikkusele teada, ja kaitsepolitsei igapäevane töö on muutnud Eesti riigi julgeoleku kindlamaks ning suurendanud meie kõigi turvalisust. Mul on hea meel, et kaitsepolitsei uue peadirektori kandidaat on kaasaegse haridusega, oma valdkonda läbinisti tundev ja laia silmaringiga inimene," kirjutas Ilves suhtlusvõrgustikus Facebook.

Siseminister esitas Arnold Sinisalu kandidatuuri kapo peadirektori kohale mai keskel. Sinisalu on andnud nõusoleku kandideerimaks kapo peadirektori ametikohale ja on saanud ka riigikogu komisjonide heakskiidu.

Arnold Sinisalu on sündinud 1970. aastal Kärdlas. Ta on lõpetanud 1992. aastal siseministeeriumi politseiakadeemia, 1999. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuseõppe ning 2012. aastal samas ka doktoriõppe. Sinisalu on lisaks ametialasele tegevusele uurinud mõjutustegevuse piire rahvusvahelises õiguses. Alates 1993. aastast on Sinisalu töötanud erinevatel, valdavalt juhtivatel ametikohtadel kaitsepolitseiametis.

Kaitsepolitsei peadirektori nimetab ametisse valitsus siseministri ettepanekul, kuulates ära riigikogu julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni arvamuse. Kaitsepolitsei peadirektor nimetatakse ametisse viieks aastaks. Kaitsepolitseiameti praeguse peadirektori Raivo Aegi ametiaeg lõpeb 15. juunil.