- Reset + PDFPrindi

"Eestlased löövad Helsinki suurel startup-konverentsil laineid", Delfi, 14. november 2013

© Jussi Hellsten (Slush 2013)

14.11.2013

Siinse piirkonna aasta suurimal startup-konverentsil Slush Helsingis on üles astunud rida prestiižseid Eesti esinejaid ja võistluses jõudis tippu Eesti startup.

Kohe eile Slushi alguses oli lava president Toomas Hendrik Ilvese päralt, kes rääkis, et NSA skandaal on tekitanud suure usaldusprobleemi. Ilvese sõnul on aga andmete privaatsuse kadumisest astme võrra hullem nendega manipuleerimine või andmete muutmine.

Konverentsi esinejate seas olid näiteks Fortumo juht Rain Rannu ja TransferWise juht Taavet Hinrikus, lisaks oli konverentsil hulgaliselt teisi Eesti idufirmasid, ettevõtjaid ja investoreid.

Üks osa Slushist on startup-ettevõtete võistlus. 100 osalejaga Pitching Competition on mõeldud alustavatele ettevõtetele, kes peavad oma idee kogenud ettevõtjatest ja investoritest koosnevale žüriile maha müüma.


Eesti WeekDone üks parimatest


Võistluse 20 parima sekka jõudis viis Baltimaade startuppi: WeekDone, Language Accelerator ja Sportlyzer Eestist, Froont Lätist ja TrackDuck Leedust.

Eriti hästi läks aga Eesti meeskonnatöö juhtimise rakenduse WeekDone tegijatel, mis valiti nelja parima startupi sekka. "Ups, jõudsime WeekDone-iga Slush 2013 finaali. Veider, kuna olime jokker, mitte algnimekirjas," teatas WeekDone'i kaasasutaja Jüri Kaljundi Twitteris.


Artikkel Delfi veebilehel.