- Reset + PDFPrindi

"Ilves: firmade loomine tööstusküladesse arendab kogu piirkonda", BNS, 10. juuni 2013

10.06.2013

Järvamaal Mäos esmaspäeval klaasitehase avava presidendi Toomas Hendrik Ilvese sõnu annab tugevate ettevõtete loomine sellistesse tööstusküladesse hea tõuke kogu piirkonna ettevõtluse arenguks.

"Kus on juba üks või kaks suurt ja tugevat ees, sinna tuleb neid ka juurde," ütles Ilves, lisades, et Glasssolutions Baltiklaasi tehase avamine Mäos on oluline sellele piirkonnale uute töökohtade pärast.

"Ent on ka tähtis, et sellise mahuga ettevõtte tulek ja selle kasvamine kindlustavad Mäo tööstusküla kestvust ja arengut. Just tugevad tööstuskülad maapiirkondades aitavad maaettevõtlusel areneda ja teevad seal ka uute ettevõtete rajamise kergemaks," lisas riigipea.

Saint-Gobain Glass Estonia SE äriüksuse Glassolutions Baltiklaas Mäo klaaspaketitehase laiendusega suureneb märkimisväärselt tehase tootmismaht ja senise 28 töötaja asemel hakkab tehas tööd pakkuma kuni 70 inimesele.

Saint-Gobain Estonia SE äriüksuse juhataja Tiit Raud ütles, et Mäo tehase juurdeehitus annab uued võimalused ja perspektiivi laiendada müügitegevust Skandinaavia turgudel ja pakkuda tooteid uutele kliendisegmentidele, sealhulgas sisearhitektuuri klaastoodete osas.

"Koos Mäo tehase tootmisruumide laiendamisega investeeriti ka karastatud klaasi ning klaasi töötluse seadmetesse ja suurendati oluliselt klaasi lõikuse võimsust," lisas Raud.