- Reset + PDFPrindi

"Elva elektroonikatehas pürgib sajamiljonilise käibe poole", ERR Uudised, 6. juuni 2013

06.06.2013

Priit Rajalo, Elva


Lõuna-Eesti suurim tööandja, Elvas asuv Enics Eesti on mõne aastaga kasvatanud oma käibe 60 miljonilt eurolt 88 miljonile ja tuleval aastal plaanitakse ületada 100 miljoni piir.

Veel kolme aasta eest oli Enics vähem kui 700 töötaja ja ligi 60 miljoni eurose aastakäibega ettevõte. Mõistagi on needki numbrid Eesti mõistes tohutud, kuid tänu ümberkorraldustele oli firma 2012. aasta käive juba 80 mijonit ja tänavune tuleb 88 mijonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ettevõtte tegevjuht Emöke Sogenbits tunnistas, et senine kasv on tulnud peamiselt olemasolevate klientide baasilt ning mitmeid tellimusi on Eestisse üle toodud Kesk-Euroopast ja ka Hiinast.

"Eesti tööjõukulud ei ole enam ammu nii madalad, et selle pärast peaks tellimusi siia tooma. Pigem on see, et kui me suudame tagada kvaliteedi, kuna me teeme tööstuselektroonikat, mis on otseselt inimtegevusega seotud ja kui me suudame tagada kvaliteedi ja efektiivsuse, siis just selle pärast, et meid usaldatakse," selgitas Sogenbits.

Elva tehas on Enics Grupi üks suuremaid. Elva üksuse suurimad kliendid on sellised firmad nagu Kone, ABB ja Schneider Grupp. Pea kogu tehase toodang läheb ekspordiks.

Emöke Sogenbits märkis, et kuigi tulevaks aastaks on võetud käibesihiks sada miljonit eurot, ei tähenda see veel, et töökätest oleks puudus.

"Tegelikult me tahame kasvada hoopis efektiivsuse arvelt, mis tähendab, et me peame suunduma sellele, kuidas inimeste palgad kasvaksid, mitte sellele, et meil oleks lihtsalt rohkem töökäsi," ütles ta.

Täna Enicsit väisanud president Toomas Hendrik Ilves võttis mulje kokku ühe sõnaga - "vapustav".

"Kui ülejäänud Eesti maapiirkondades oleks sellised ettevõtted, siis meie edu oleks riigina täiesti garanteeritud ja kõik, mida me vajame, on neid ettevõtlike inimesi, kes on valmis asju tegema," rääkis president.

Üks asi, millest Emöke Sogenbits puudust tunneb on see, et Eesti avalikkuses võiks kuvand tööstusest kui karjäärivõimalustega heast töökohast olla praegusest parem.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.