- Reset + PDFPrindi

"Kindral Alexanderi hinnangul peab küberkaitsekeskuse roll suurenema", BNS, 4. juuni 2013

04.06.2013

USA küberväejuhatuse ülema kindral Keith Alexanderi hinnangul peab küberkaitsekeskuse roll suurenema ning keskus peab viima küberteemad võtmeisikuteni.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras kohtus teisipäeval Eestit külastava USA küberväejuhatuse ülema kindral Keith Alexanderiga, kellega külastas Tallinnas paiknevat küberkaitsekeskust ning arutas küberjulgeoleku ja ning küberkaitsealase väljaõppe korraldamise küsimusi nii ekspertidele kui võtmeisikutele, teatas kaitseväe peastaap BNS-ile.

Kaitseväe juhataja märkis, et Eesti on aastaid olnud küberjulgeoleku esirinnas, juhtides küberkaitsekeskuse arendamist nii koostöös NATO kui partnerriikidega. "Samas vajab Eesti suurune riik praktiliseks tegevuseks strateegilist partnerit, Ameerika Ühendriikidega on meie koostöö küberkaitse vallas hästi toiminud," sõnas ta

Kindral Alexanderi sõnul on küberkaitsekeskus arenenud planeeritud suunas. "Keskuse roll väljaõppe alal peab suurenema, et viia küberkaitse võtmeisikute - kaitsevägede juhatajate ja ministriteni, et aidata riikidel oma kübervõimekus üles ehitada," ütles ta.

Kindral Alexander esineb kolmapäeval algaval rahvusvahelisel küberkaitsekonverentsil Cycon ettekandega küberkonfliktidest sõjalises perspektiivis.

Kindral Alexander osales koos president Toomas Hendrik Ilvesega kaitseuuringute keskuse korraldatud ümarlaual.

Kolmapäeval hommikul paneb kindral Alexander pärja Vabadussõja Võidusamba juurde.

NATO küberkaitsekeskuse järjekorras viies küberkonflikte käsitlev konverents toob kokku 400 eksperti üle kogu maailma. Selle aasta konverents käsitleb nii küberjulgeoleku strateegia ja taktikaga, samuti eetilise poolega seonduvaid küsimusi ning küberkaitse ees seisvaid tehnilisi väljakutseid ja lahendusi.

Ameerika Ühendriikide küberväejuhatus allub USA strateegilisele väejuhatusele ning ta koordineerib operatsioone küberruumis, organiseerib olemasolevaid küberressursse ja sünkroniseerib USA militaarvõrkude kaitset.