- Reset + PDFPrindi

President Ilves alustas parlamendierakondadega konsultatsioone peaministri kandidaadi määramiseks

10.03.2014

President Toomas Hendrik Ilves alustas Andrus Ansipi valitsuse tagasiastumise tõttu peaministri kandidaadi määramiseks konsultatsioone parlamendierakondadega.

Täna kohtus riigipea Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Erakonna Isamaa ja Res Publica Liit esindajatega. Homme tulevad Kadriorgu Keskerakonna ja kolmapäeval Reformierakonna esindajad.

President Ilves kinnitas, et põhiseaduse kohaselt määrab ta peaministri kandidaadi 14 päeva jooksul alates senise valitsusjuhi tagasiastumisest ning määrab peaministri kandidaadiks inimese, kellele Riigikogu enamus annab eeldatavasti ka volitused valitsuse moodustamiseks.

"Seega soovin enne näha parlamendierakondade valimisolekut koalitsiooni loomiseks," rõhutas riigipea.

"Eesti vajab valitsust, kellel on Riigikogu enamuse toetus," ütles president Ilves erakondade esindajatele. "Ennetähtaegsed parlamendivalimised oleksid Eestile halb variant, eriti praeguses välispoliitilises olukorras meie lähinaabruses."

Riigipea arutas erakondadega nii võimalikke peaministrikandidaate ja uue valitsusliidu koosseisu kui ka seisukohti algatatud reformide saatusest ning arvamusi Eestile olulistes valdkondades – näiteks haridus, julgeolek, transpordi- ja energiataristu, kohaliku omavalitsuse reform, e-riik, Euroopa Liidu tulevik, tervishoid, majandus ja maksupoliitika.

"Ma tahan teada, milliseid lahendusi näevad parlamendierakonnad, kes annavad näo järgmisele valitsusele," ütles president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229