- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea USA asepresidendile: peame olema Ukraina kriisi puhul üheskoos otsustavamad

04.03.2014

President Toomas Hendrik Ilves kõneles eile hilisõhtul Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joe Biden'iga Venemaa sõjalisest tegevusest Ukrainas.

Eesti riigipea ja USA asepresident leidsid, et tegemist on sõjalise invasiooniga Ukraina vastu, millele demokraatlikud riigid peavad ühiselt, ühtselt ja mõjusalt vastu astuma.

"Paraku näeme Euroopas veel liiga palju kõhklemist ja kartust. Peame olema üheskoos otsustavamad seismaks nende väärtuste eest, millele toetuvad ja mille kaitseks on loodud nii NATO kui ka Euroopa Liit," ütles Eesti riigipea. "See on demokraatliku maailma usaldusväärsuse küsimus."

Asepresident Bideni algatusel toimunud telefonivestluses tõdes president Ilves, et kriis Ukrainas muudab kogu Euroopa julgeolekut, misjärel peavad oma suhtumist muutma NATO ja EL tervikuna ning kõik liitlased eraldi võetuna.

"Ameerika Ühendriikide panus meie regiooni julgeolekusse ja siinne kohalolek kui heidutus muutub taas järjest olulisemaks," sõnas president Ilves.

Telefonivestluses räägiti ka võimalikest sanktsioonidest, mida demokraatlikud riigid saaksid kasutada Krimmis toimuva sõjalise invasiooni ohjeldamiseks.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229