- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Eesti huvides on tegus valitsus, keda toetab parlamendi enamus

President Ilves: Eesti huvides on tegus valitsus, keda toetab parlamendi enamus
Peaminister Andrus Ansip teatas täna Vabariigi Presidendile ametlikult oma tagasiastumisest.
© Raigo Pajula/presidendi kantselei

04.03.2014

Peaminister Andrus Ansip teatas täna Vabariigi Presidendile ametlikult oma tagasiastumisest, mis tähendab kogu valitsuse tagasiastumist.

"Andrus Ansipi juhitud koalitsioon on hästi toime tulnud Eesti läbiviimisega globaalsest finants- ja majanduskriisist ning liitnud meid edukalt euroalaga. Selle eest talle suur aitäh. Aga nagu ütles hiljuti ka Eesti kauaaegseim peaminister Andrus Ansip – on aeg tulla ja on aeg minna," tõdes president Toomas Hendrik Ilves, kelle sõnul ei ole demokraatlikus parlamentaarses riigis valitsuse vahetumine ebaharilik sündmus.

Riigipea meenutas, et tagasiastunud valitsus jätkab oma tegevust ajani, kuni uus valitsus astub ametisse ning rõhutas: "Praegusel valitsusel on kõik vajalikud volitused Eestile oluliste otsuste tegemisel. Võimuvaakumit ei teki. Kõigile kahtlejatele kinnitan: Eesti on hästi juhitud ja kindlalt kaitstud."

Kuna täna alustab riigipea visiiti Jaapanisse, siis konsultatsioonid kõigi parlamendierakondade esindajatega peaministri kandidaadi määramiseks algavad järgmisel esmaspäeval.

President Ilves kohtub sotsiaaldemokraatide, IRL-i, Keskerakonna ja Reformierakonna parlamendifraktsioonide esimeeste ja erakondade esindajatega ning soovib konsultatsioonidel kuulda nende läbimõeldud ettepanekuid, millist koalitsiooni parlamendiparteid võimalikuks peavad ja millised oleksid selle võimuliidu peamised ülesanded.

"Olen veendunud, et Eesti huvides on tegus ja otsustusvõimeline valitsus, keda toetab Riigikogu enamus. Mul on 14 päeva, alates tänasest, et määrata peaministri kandidaat, kes pälviks ka Riigikogu toetuse. Kes ta on, selgub konsultatsioonide tulemusel kõigi parlamendierakondadega."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229