- Reset + PDFPrindi

President Ilves Davosis: neljas tööstusrevolutsioon nõuab paindlikkust nii ettevõtjailt kui ka riigilt

21.01.2016

Tehnoloogia mõju majandusele on üks tänavuse Maailma Majandusfoorumi peateemasid Davosis ning tänagi toimus seal mitu infotehnoloogiat ja majanduse arengut siduvat arutelu, millel kõneles ka riigipea Toomas Hendrik Ilves.

Värskelt üllitatud rahvusvahelise konsultatsioonifirma PWC uuring, milles küsitleti 83 riigi ca 1400 ettevõtte juhti, tõdeb, et optimism globaalsesse majanduskasvu väheneb. Selle negatiivse hinnangu taustal juurdlevad äri- ja poliitilised juhid sel nädalal Davosis, kas toodete, teenuste ja protsesside digitaliseerimine võiks olla abivahend, et taastada usku helgemasse tulevikku.

Riigipea paluti täna esinema maailma suurimate konsultatsiooniettevõtete juhtidele. President tutvustas Eestit kui turvalist ning head majandus- ja investeerimiskeskkonda. Ettevõtjad tundsid elavat huvi Eesti kogemuse vastu, kuidas luua koostöös erasektoriga usaldusväärne taristu, mis annab võimaluse digiteenuste laiaks levikuks.

"Eesti edu põhjused on ka meie poliitikute julguses teha kiiresti valusaid, aga õigeid reforme kohe pärast iseseisvuse taastamist, meie Eesti riigivalitsemise läbipaistvus ja avatus, toetumine digilahendustele ning vähene korruptsioon," ütles president Ilves.

Eesti riigipea osales täna koos mitmete peaministrite ja rahvusvaheliste organisatsioonide ning ettevõtete liidritega nn neljanda tööstusrevolutsiooni teemalisel kohtumisel, kus arutleti, kuidas saaksid valitsused uute tehnoloogiliste lahenduste abil ühiskonna arengut toetada.

"Valitsustel ja seadusandjatel on oluline roll uute majandusmudelite omaksvõtmisel. Näiteks nn jagamismajandus saab edukalt käivituda vaid siis, kui õigusruum võimaldab taolist ettevõtlusvormi. Uus revolutsiooniline ajastu nõuab paindlikkust mitte ainult ettevõtjailt, vaid ka riigisektorilt," ütles president Ilves arutelul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond