- Reset + PDFPrindi

President Ilves osales Maailma Majandusfoorumil Ukraina majandustuleviku arutelul

21.01.2016

Ukraina vajab sõprade pikaajalist ja ühtset toetust, mis nõuab meilt kannatlikkust sealse reformikursi julgustamisel, ütles president Toomas Hendrik Ilves Davosis, Maailma Majandusfoorumil, Ukraina majandustulevikule pühendatud arutelul.

President Ilves nimetas oluliseks möödunud pooleteise aasta jooksul Ukrainas tehtud samme nii energia-, kaitse- kui ka finantsvallas. Samas rõhutas ta, et pikk tee on veel käia, muutmaks lootustandvad märgid püsivaks edulooks.

Minski leppeid pole täidetud, Ida-Ukrainas jätkub sõjategevus, ligi 400 km riigipiirist ei ole Ukraina valitsuse kontrolli all, riigis on üle pooleteise miljoni sisepõgeniku, Krimm on annekteeritud – selle kõige taustal võivad jääda märkamata prognoosid, mille järgi Ukraina majanduse järsk langus on peatumas, tõdes Eesti riigipea.

Selles valguses on eriti oluline säilitada kõigi Ukraina sõprade pikaajaline ja ühtne toetus nii Ukraina majandusele kui ka välispoliitilisele keskkonnale.

President Ilves oli palutud Ukraina arutelule kõnelema nii Eesti riigi reformikogemusest kui ka IT lahenduste kasutamisest riigivalitsemises.

Arutelul Davosis osalesid ka Ukraina majandus- ja kaubandusminister Aivaras Abromavicius ja rahandusminister Natalia Ann Jaresko ning Euroopa Komisjoni naabrus- ja laienemisvolinik Johannes Hahn.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond