- Reset + PDFPrindi

President Ilves Davosis: küberrünnakute lahendamiseks peavad riigid liituma rahvusvahelise koostööga

President Ilves Davosis: küberrünnakute lahendamiseks peavad riigid liituma rahvusvahelise koostööga
President Toomas Hendrik Ilves kõnelemas Maailma Majandusfoorumil Davosis.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

20.01.2016

Šveitsi Davosis, Maailma Majandusfoorumil osalev president Toomas Hendrik Ilves kõneles täna küberturvalisusele pühendatud arutelul, kus arutati võimalikke ründeid kriitilise taristu vastu, olgu selleks näiteks elektrijaamad, finantsasutused, transpordikorraldus, telekommunikatsioon või valitsusasutused.

Eesti riigipea tõdes, et keeruliselt sündivad rahvusvahelised kokkulepped ja lepingud loovad raamistiku küll küberriskide maandamiseks, kuid veelgi raskem on õiguslike kokkulepete rakendamine tegelikkuses.

President Ilvese hinnangul on probleemiks osa riikide soovimatus liituda nende lepingutega, mis teeb pahatihti võimatuks kuritegusid lahendada ja küberkurjategijaid vastutusele võtta.

"Meil on küll olemas Budapesti konventsioon, mis pakub võimalust võidelda küberkuritegevuse vastu ja teha selles vallas rahvusvahelist koostööd, kuid kahjuks ei ole mitmed riigid, mis on eksperthinnangute põhjal sageli küberkuritegude lähtekohaks, liitunud sellega," rõhutas Eesti riigipea.

Ta osales arutelul, mida juhtis Kirstjen Nielsen, Ameerika Ühendriikide küber- ja sisejulgeoleku keskusest, koos Ühendkuningriigi, Jaapani, Šveitsi ja USA küberturvalisuse tippspetsialistidega.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond