- Reset + PDFPrindi

President Ilves Maailma Majandusfoorumil: Davos on neli päeva kui globaalne mõttekoda

19.01.2016

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna Šveitsi, Maailma Majandusfoorumile, kus ta kõneleb mitmetes infotehnoloogia, majanduse ja julgeoleku tulevikku puudutavates aruteludes.

Maailma Majandusfoorumi seekordne tippkohtumine toob taas kokku tuhanded äriliidrid, tipp-poliitikud, rahvusvaheliste organisatsioonide juhid, akadeemikud ja mõjukad ajakirjanikud kogu maailmast. Kolmapäevast laupäevani kõneldakse Davosis väljakutsetest, millega me praegu silmitsi seisame, keskendudes tänavu eriti digitaalarenguga kaasnevatele küsimustele, analüüsides nii nende põhjusi, võimalikke lahendusi kui ka tagajärgi.

"Davos on meie maailma mõtestamise üks olulisi paiku, neljaks päevaks muutub see koht globaalseks mõttekojaks, kus sünnivad ideed, mis hiljem mõjutavad paljutki meie ümber ja seeläbi meid endid," tõdes president Ilves, kes on Davosi tippkohtumisel kolmandat korda. "Võrreldes ülemöödunud aastaga, mil osalesin Davosis esmakordselt, on seekordset päevakava vaadates näha, et aruteludes domineerivad üha enam digiarengu ja küberjulgeolekuga seotud teemad."

Sel aastal osaleb president Ilves Maailma Majandusfoorumi mitmes paneelsessioonis, kus arutluse all on küberturvalisus, globaalne julgeolek, Ukraina majanduslik ja poliitiline tulevik, infotehnoloogia mõju majandusele ning nn neljas tööstusrevolutsioon.

Eesti riigipea, kes on koos abikaasaga Davosi tippkohtumisel selle korraldaja, professor Klaus Schwab'i kutsel, tutvustab seal ka Maailmapanga äsjavalminud digi-teemalist arenguraportit, mille nõukoja kaasjuhiks ta ise oli. Samuti on president Ilves palutud esinema maailma suurimate konsultatsiooniettevõtjate võrgustikule, kus ta tutvustab Eestit kui turvalist ning head majandus- ja investeerimiskeskkonda.


Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum, WEF) on Šveitsi mittetulundusfond, peakorteriga Genfis, mille iga-aastane tippkohtumine toimub jaanuaris Šveitsis Davosi mägikuurordis. Lisaks korraldab WEF aastas kuus kuni kaheksa regionaalset üritust erinevais maailma paigus.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond