- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtus valitsuserakondade esimeestega

12.01.2016

"Teil on ees veel kolm aastat. Ärge võtke seda kui paratamatust, vaid kui võimalust Eestit paremaks teha," ütles president Toomas Hendrik Ilves tänasel kohtumisel valitsuserakondade juhtidega.

Riigipea ning IRL-i esimees Margus Tsahkna, Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski rääkisid nii konkreetsetest probleemidest, mis praegu kiirelt lahendust ootavad kui ka pikematest algatustest. "Keegi ei pea oma dogmades kinni olema, koalitsioonil tuleb tabuteemasid kartmata otsida ja leida üksmeel, mis aitab Eestit edasi viia," rõhutas president Ilves.

Ta nimetas kohtumist koalitsioonierakondade juhtidega asjalikuks aruteluks vastastikust umbusaldust tekitavate küsimuste üle ning samuti suurtest reformidest, olgu nendeks haldusreform kui osa riigireformist või töövõimereform. Eestil on suuremad väljakutsed kui see, kes läheb siit Euroopa Kontrollikotta ning Eesti avatud Euroopa riigina võiks nüüd lahendada kooseluseaduse rakendusaktide küsimuse, sõnas president Ilves.

"Kohtumine oli kasulik loodetavasti ka valitsusparteide omavahelisele suhtlemisele," ütles riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond