- Reset + PDFPrindi

President Ilves sõidab töövisiidile Ukrainasse

10.09.2014

President Toomas Hendrik Ilves lendab täna Kiievisse, kus ta kohtub Ukraina riigipea Petro Porošenko, peaminister Arseni Jatsenjuki ja välisminister Pavlo Klimkiniga. Kohtumised keskenduvad olukorrale Ukrainas ja riigi ülesehitamisele, Euroopa toetusele, Venemaa agressiivsele tegevusele ja demokraatlike riikide reaktsioonile, samuti Eesti-Ukraina poliitilistele ja majanduslikele suhetele.

Reedel avavad Ukraina ja Eesti riigipead koos Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga 11. Jalta Euroopa strateegiakonverentsi "YES", mis Krimmi annekteerimise tõttu peetakse seekord Kiievis.

President Ilves osaleb ka konverentsi digikommunikatsiooni arutelul. Tal on kavas eraldi kohtumine Kiievi linnapea Vitali Klitškoga, ta paneb lilled Maidan Nezaležnosti ehk Iseseisvuse väljakule, kus selle aasta alguses hukkusid demokraatlikke muudatusi nõudnud meeleavaldajad.

Kahe päeva jooksul arutavad üle 350 poliitiku ning ühiskonna-, äri- ja meediainimese enam kui 20 riigist teemal "Uus Ukraina, uus Euroopa, uus maailm: ehitamine ja kaitsmine".

Konverentsil otsitakse vastuseid, kuidas saaks Ukraina vastata sisemistele ja välistele väljakutsetele, milliseid riske toovad Ukraina sündmused Euroopale ja maailmale, mil moel võiksid Ukraina liitlased tulemuslikult toetada riigi arengut.

Tagasi Eestisse jõuab president Ilves 13. septembril.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229