- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves külastas New Yorgis Annika Haasi fotonäitust

21.09.2014

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib seoses ÜRO 69. Peaassamblee avanädalaga New Yorgis, külastas laupäeval fotofestivali Photoville, kus osaleb Eesti fotograaf Annika Haas oma projektiga "Lennukivaatlejad".

Annika Haas on alates 2010. aastast jäädvustanud fotodele Tallinna lennuvälja ümbruse datša-rajooni hääbumist. Seeria jäi veebipõhise fotokunsti ajakirja Lens Culture huviorbiiti ja ajakirja põhjal võttis fotograafiga ühendust New Yorgi galerii, kelle kaudu jõudsid pildid festivalile Photoville.

United Photo Industries (UPI) nimelise organisatsiooni poolt korraldatav Photoville on suuremahuline avalik fotonäitus, mis toimub Brooklyni ja Manhattani silla vahelises jõeäärses pargis. 50 rahvusvahelist fotonäitust eksponeeritakse spetsiaalselt selleks otstarbeks kohale transporditud konteinerites.

Eelmisel aastal Eestit külastanud UPI direktor Sam Barzilay sõnul soovib ta senist tihedat koostööd Eesti kunstnike tutvustamisel kindlasti jätkata. Annika Haas on kolmas Eesti kunstnik, kes Barzilay kutsel on New Yorgis näitusel osalenud.

Photoville on avatud 28. septembrini. Haasi osalemist fotofestivalil toetab EV Kultuuriministeerium, EV Peakonsulaat New Yorgis, MTÜ Ambulatoorium ning Hooandja.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229