- Reset + PDFPrindi

President Ilves osaleb Arraiolose grupi kohtumisel Portugalis

28.09.2014

President Toomas Hendrik Ilves viibib töövisiidil Portugalis, Bragas, kus osaleb Euroopa Liidu aktuaalseid probleeme arutava Arraiolose grupi kohtumisel.

Arraiolose grupi seekordsel kohtumisel, kus kogunevad riigipead, kes ei osale Euroopa Liidu Ülemkogu istungitel, keskendutakse julgeolekule, energia- ja migratsiooniteemadele ning Euroopa majandusele laiemalt, sealhulgas tööhõivele.

Arraiolose grupi kogunemisel Bragas osalevad Portugali riigipea Aníbal Cavaco Silva kutsel Eesti president Toomas Hendrik Ilves, Läti president Andris Bērziņš, Poola president Bronisław Komorowski, Saksamaa president Joachim Gauck, Soome president Sauli Niinistö, Ungari president János Áder, Austria president Heinz Fischer ja Bulgaaria president Rosen Plevneliev.

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteformaalsete kohtumiste seeriat, kuhu on kutsutud riigipead, kes oma maade põhiseadust järgides ei osale Euroopa Liidu Ülemkogu istungitel. Praeguseks on toimunud üheksa kohtumist, millest esimese korraldas Portugali president Jorge Sampaio Portugalis, Arraiolose linnas ning sellest võtsid osa Läti, Poola, Saksamaa, Soome ja Ungari riigipead. 2005. aastal Helsingis toimunud kohtumisel osalejate ring laienes ning liitusid Austria ja Itaalia. 2011. aastal kutsuti osalema Sloveenia ning eelmisel aastal Eesti ja Bulgaaria.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea teisipäeva hilisõhtul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229