- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea tervitas Jens Stoltenbergi asumist NATO peasekretäri kohale

01.10.2014

"Täna on NATO uue peasekretäri Jens Stoltenbergi esimene tööpäev. Soovin talle selles ametis jõudu ja edu. NATO eelmine peasekretär Anders Fogh Rasmussen läheb ajalukku ühe edukaima ja jõulisema juhina, kes alliansil on olnud. Olen kindel, et NATO uus peasekretär Stoltenberg hoiab allianssi mõjuka, oma liitlasi ning meie ühiseid väärtusi ja huve edukalt kaitsva organisatsioonina sel keerulisel ajal, mis meil kõigil jätkuvalt ees seisab," ütles president Toomas Hendrik Ilves.

"Jens Stoltenberg on inimene, kellel on selge arusaamine NATO aluspõhimõtetest ja -väärtustest ning vankumatu tahe hoida siin NATO liitlaste konsensust. Nende põhimõtetega ei kaubelda," lisas Eesti riigipea.

Venemaa tegevus Ukrainas viimase poole aasta jooksul on muutnud kogu sõjajärgse Euroopa julgeolekupilti, tõdes Eesti riigipea. Selles uues julgeolekukorras on eriliselt olulised NATO viimase tippkohtumise otsused alliansi heidutusmeetmete ja partnerluspoliitika osas.

"NATO piiririikide julgeoleku tugevdamise eest pälvib Rasmussen suurt tunnustust. Olen kindel, et Jens Stoltenberg jätkab NATO senist liini sama tugevalt," kinnitas Eesti riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229