- Reset + PDFPrindi

President Ilves kinnitab Brüsselis Eesti valmisolekut panustada Euroopa Liidu digiarengusse

14.10.2014

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna töövisiidile Brüsselisse, kus ta kohtub mitmete Euroopa Komisjoni praeguste ja tulevaste volinikega ning arutab Euroopa Liidu alaliste esindajate asetäitjate komitee ja Euroopa Parlamendi liikmetega digiühiskonna tuleviku teemadel.

Riigipea visiidi eesmärgiks on kinnitada erinevate institutsioonide - Euroopa Komisjoni, Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendi - esindajatele Eesti valmisolekut panustada Euroopa Liidu digiarengusse ja toetada digitaalse ühisturu loomist ning riikidevahelisi e-teenuseid.

Riigipea kohtub Brüsselis Euroopa Komisjoni asepresidentide, digivoliniku Neelie Kroesi ja transpordivoliniku Siim Kallasega ning Euroopa Komisjoni tulevaste juhtidega - asepresidendi ja uue digivoliniku Andus Ansipi, asepresidendi Jyrki Kataineni ning järgmise digitaalmajanduse ja -ühiskonna voliniku Günther Oettingeriga.

President Ilves arutab Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi, Euroopa Parlamendi erinevate fraktsioonide esindajate ning Euroopa Liidu alaliste esindajate asetäitjate komiteega (COREPER I), kuidas senisest kiiremini ühtse digituru arendamisel edasi liikuda ja olemasolevaid, liikmesriikide vahelisi takistusi vähendada.

President Ilves esineb ka elektroonilist identiteeti ja digiallkirjastamist ühtlustava eIDAS määruse avaüritusel sõnavõtuga.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea neljapäeva õhtul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229