- Reset + PDFPrindi

Riigipea juures kogunenud omavalitsuse ümarlaud arutas kohaliku ettevõtluse toetamist ja koostööd riigikaitse vallas

29.10.2014

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling andis ülevaate Venemaa kehtestatud piirangutest Euroopa Liidu riikide põllumajandustoodangu sisseveole ja Eesti tootjatele uute turgude leidmise võimalikkusest. Samuti rääkis ta kohaliku konkurentsivõimelise ettevõtluse toetamisest.

President Toomas Hendrik Ilves rõhutas, et riigi toetus ja abi Eesti piimatootjatele uute püsivate turgude leidmisel on praegu äärmiselt vajalik.

"Samas tean, et ettevõtjad tegutsevad ka ise aktiivselt turgude otsimisel ja uute toodete väljatöötamisel. Hea meel on kuulda, et riigi ja omavalitsuste koostöös loodud tööstuspargid elavdavad ettevõtlusmaastikku ning aitavad luua uusi töökohti," ütles riigipea.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili kõneles laiapindsest riigikaitsest, mis on lahutamatult seotud kohalike omavalitsuste koostööga kaitseministeeriumi, kaitseväe ja Kaitseliiduga.

President Ilvese sõnul on just selline kõikehõlmav koostöö oluline nii sisejulgeoleku kui ka nn tugeva riigikaitse tõhusal korraldamisel.

Täna me räägimegi oma riigi kaitsest võimalikult laias tähenduses ning siin on olulised rahva kaitsetahe ja meile ainuvõimaliku lahendusena riigikaitse laiapindsus, mille tähtis osa ongi tihe siseriiklik koostöö ja muidugi ka kaitseliitlaste roll kohaliku kogukonna liikmetena, sõnas riigipea.


Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaud koosneb maakondlike omavalitsusliitude ja nende katusorganisatsioonide esindajatest. Ümarlaua ülesandeks on kujundada riigipeale soovitusi regionaalarengut puudutavates küsimustes.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229