- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilvese kutsel kogunesid täna Tallinnas Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoja liikmed

Piltuudis: President Ilvese kutsel kogunesid täna Tallinnas Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoja liikmed
Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoja liikmed külastamas Tallinnas asuvat IT demokeskust
© Arno Mikkor

04.11.2014

Tänavu maikuus tegi Maailmapanga president Jim Yong Kim Washingtonis president Toomas Hendrik Ilvesele ettepaneku hakata kaasjuhtima maailma arenguaruande nõukoda, mille liikmed kogunesid Eesti riigipea kutsel täna Tallinnas. Maailmapanga mõjukaim aruanne, mis valmib 2016. aastaks, kannab pealkirja "Internet ja areng".

Kohtumine tõi täna pealinna Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu, Rootsi endise pea- ja välisministri Carl Bildti, Tšiili tehnoloogiatööstuse eestkõneleja Yessica Cartajena, Ghana infotehnoloogiaeksperdi Dorothy Gordoni, professor Richard Heeksi, infotehnoloogiaeksperdi Monica Kerretts-Makau, Pekingi Ülikooli õppejõu Feng Lu, India IT-valdkonna eestkõneleja Narayana Murthyi ning Google'i esindaja Nicklas Lundbladi.

2016. aasta maailma arenguaruannet teemal "Internet ja areng" valmistatakse ette president Ilvese ja Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu ühisel juhtimisel ning see hõlmab nii era- kui ka avalikku sektorit, fookusega parimatel praktikatel. Aruandes analüüsitakse trende ning tuuakse näiteid eri riikidest, sealhulgas Eesti e-teenustest, tutvustades seeläbi laiemalt meie tehnilisi lahendusi nagu turvaline online-identiteet ja X-tee, mis on demokraatia ja läbipaistvuse aluseks.

President Ilvese sõnul on väga oluline, et Maailmapank on arenguaruande teemaks valinud Interneti, mis muudab arusaamu majanduse ja ühiskonna toimimisest. "Avatus tehnoloogiale ja innovatsioonile võib olla võtmeks riigi arengule nagu on näidanud Eesti kogemus," lisas ta. Riigipea hinnangul on võimalus kaasjuhtida Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoda ennekõike võimalus tutvustada Eesti lahendusi ja mõtteviisi.

Maailmapank annab regulaarselt välja poliitika kujundamise dokumente, millest kõige mõjukam ongi maailma arenguaruanne (World Development Report), mis defineerib arengupoliitilist mõtlemist ning annab erinevates valdkondades soovitusi. Raport on abiks arengumaadele, Maailmapangale, ÜRO-le, regionaalsetele arenguagentuuridele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele. Dokument sisaldab soovitusi, milliseid infotehnoloogilisi lahendusi võiksid arengumaad rakendada ning arenguagentuurid rahastada.

Maailmapanga Grupp on rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärgiks on eelkõige vaesuse vähendamine ning inimeste elustandardi parandamine ja selleks pakutakse madala ja keskmise sissetulekuga riikidele laene, strateegilist nõustamist, tehnilist abi ning kogemuste jagamist.

Eesti kõrgelt arenenud riigina toetab Maailmapanga Grupi tegevust ning 2016. aasta aruande valmimist, lähtudes riigi arengukoostöö strateegiast aastateks 2011–2015, kus üheks arengukoostöö prioriteediks on valdkondade toetamine, mis edendab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia laialdasemat rakendamist.


Lisainfo: www.worldbank.org/wdr2016


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229