- Reset + PDFPrindi

President Ilves võtab Berliinis vastu Kuldse Victoria auhinna, kohtub Saksamaa riigipeaga ja esineb Saksa Välispoliitika Ühingus

05.11.2014

President Toomas Hendrik Ilves sõidab täna töövisiidile Saksamaale, Berliini.

Homme õhtul annab mainekas Saksa ajakirjade kirjastajate ühing – enam kui 400 väljaandjat koondav Verband Deutscher Zeitschriftenverleger – Berliini müüri langemise 25. aastapäeva eel Eestile, Lätile ja Leedule üle Kuldse Victoria auhinna Aasta Eurooplase kategoorias. See on tunnustus meie kolmele riigile iseseisvuse taastamise, euroopalike väärtuste edendamise, Euroopasse lõimumise ning edukate majanduslike ja poliitiliste reformide eest. Auhinna võtavad vastu presidendid Toomas Hendrik Ilves, Dalia Grybauskaitė ja Andris Bērziņš.

Eelnevate aastate Kuldse Victoria auhinna laureaatide seas on ka Saksamaa president Joachim Gauck, Donald Tusk Poola peaministrina, Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa endised välisministrid Henry Kissinger ja Hans-Dietrich Genscher.

Eesti, Läti ja Leedu presidentide auks annab Berliinis piduliku lõunasöögi Saksamaa riigipea Joachim Gauck.

President Ilves kõneleb ka Saksa Välispoliitika Ühingus, kus ta keskendub drastiliselt muutunud rahvusvahelisele julgeolekuolukorrale Euroopas, NATO ja Euroopa Liidu uutele väljakutsetele ning Saksamaa liidrirollile Euroopa Liidu väärtuste eest seismisel.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea 7. novembril.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229