- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi kutsel arutas Riigikaitse Nõukogu sisejulgeolekut

28.10.2014

President Toomas Hendrik Ilves kutsus kokku Riigikaitse Nõukogu istungi, mille tänane põhiteema oli sisejulgeolek.

"Sisejulgeolek ei tähenda ainult võitlust kuritegevusega, kaitstud piiri või valmisolekut tegutseda nähtava kriisi tõkestamiseks. Tõhus sisejulgeolek kui oluliselt laiem teema tähendab ka ühiskonna sisemist turvalisust, mille haprust mõistsime eile, mil Viljandi koolitulistamises hukkus õpetaja Ene Sarap," tõdes riigipea.

"Tean, et sise- ja haridusminister arutavad, kuidas suurendada just laste ja noortega seotud sisemist turvalisust ning kuidas märgata ohumomente, mis ennetaks tragöödiaid, ent soovitan sellele kohtumisele kutsuda kindlasti ka sotsiaalministri – siis oleks arutelu tõepoolest asjalik ja laiapindne," ütles president Ilves, kelle sõnul on Eesti piisavalt väike, et seada endale eesmärgiks jõuda riigi ja lapsevanemate koostöös iga lapseni.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher andis Riigikaitse Nõukogus ülevaate olukorrast Eesti Vabariigi piiril ning siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort ja Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu rääkisid sisejulgeoleku laiematest tahkudest.

Riigipea rõhutas sisejulgeoleku strateegilise juhtimise tähtsust, mis on eriliselt oluline väljast lähtuvate konfliktide korral.


Riigikaitse Nõukogu, mis arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi, on nõuandvaks organiks Vabariigi Presidendi juures. Selle koosseisu kuuluvad Riigikogu esimees, peaminister, Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, Riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister ning kaitseväe juhataja.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229