- Reset + PDFPrindi

President Ilves õhtusöögil Türgi riigipea auks: Euroopa ei ole pelgalt geograafiline mõiste

24.10.2014

"Me mõlemad teame, kui keeruline on Euroopasse jõudmine. Me mõlemad teame sedagi, et Euroopa ei ole siin pelgalt geograafiline mõiste. Euroopa tähendab ühiseid väärtusi jagavaid riike. Euroopa tähendab demokraatiat, õigusriiki, sõnavabadust, läbipaistvust ning samuti vastutustunnet nii Euroopa kui ka selle naabruskonna ees," ütles president Toomas Hendrik Ilves pidulikul õhtusöögil Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani ja Emine Erdoğani auks. "Türgi võib arvestada, et Eesti on tema hea sõber, kes toetab ja vajadusel julgeb ka nõu anda."

Eesti riigipea sõnul on Türgi meie hinnatud liitlane NATOs – liitlane, kellega jagame ühist ettekujutust NATO põhiülesannete ja tuleviku väljakutsetele vastamise osas ning liitlane, kes aktiivselt osaleb NATO küberkaitsekeskuses Tallinnas.

"Näen meie riikide koostööd laiemaltki aina rohkem põimuvat. Me mõlemad oleme ka nähtavad panustajad Euroopa Liidu naabruskonnas Musta mere ääres – Gruusias, Ukrainas ja Moldovas," tõdes president Ilves.

Ta õhutas Eesti ja Türgi ettevõtjaid senisest tihedamale koostööle ning lisas: "Pühendagem oma aega sellele, et üha rohkem türklasi leiaks tee Eestisse – turistidena, ettevõtjatena, tudengitena. Ootame selleks sobivat tõuget Euroopa Liidu ja Türgi viisavabadusest, milleni loodame meie ühiste jõupingutustega jõuda võimalikult peatselt. Töötagem ka selle nimel, et eestlaste käigud ulatuksid Antalya piirkonnast kaugemale Türgi kultuurilistesse sügavustesse."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229