- Reset + PDFPrindi

President Ilves esineb Gdanskis avaliku loenguga

06.09.2014

President Toomas Hendrik Ilves lendas täna hommikul Gdanskisse, kus esineb avaliku loenguga rahvusvahelisel konverentsil "Gdansk Symposium: Vabast Euroopast vaba Poolani" ("From Free Europe to Free Poland").

Gdanski Ülikoolis toimuva konverentsi patrooniks on Poola president Bronislaw Komorowski ning selle korraldajate seas on mitme ülikooli kõrval ka Euroopa Solidaarsuse Keskus ja Poola Rahvuslik Mälu Instituut. Konverentsil vaadatakse tagasi Külma sõja aega ning Poola ja Ida-Euroopa vabanemise loole veerandsaja aasta eest, samuti raadiojaama Vaba Euroopa ja Vaba Euroopa Komitee rollile neis sündmustes.

Eesti riigipea peab konverentsil avaliku loengu "Emigrantide manner, 25 aastat hiljem". Ta kõneleb idaeurooplaste totalitarismi-kogemuse vahendamisest Läände ning umbusust ja eelarvamustest, mida meie kogemusi vahendavad inimesed Külma sõja ajal ja veel hiljemgi kohtasid. Samuti analüüsib president Ilves tänast rahvusvahelist olukorda, Ukraina sündmuste mõju kogu Euroopa ja maailma julgeolekule ning ajaloo õppetunde, mida peaksime täna meenutama.

Ta külastab ka nädal tagasi avatud Euroopa Solidaarsuse Keskust.

Tagasi Eestisse jõuab president Ilves homme.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229