- Reset + PDFPrindi

President Ilves tänas Eesti kaitseväge liitlasüksuste senisel võõrustamisel

08.09.2014

President Toomas Hendrik Ilves kohtus kaitseväe juhtkonnaga, et arutada NATO äsjalõppenud tippkohtumise sõjalise kaitsega seotud otsuste mõju Eesti kaitsepoliitikale ja meie kaitseväele ning et tänada kaitseväe juhtkonda hea töö eest liitlaste sõjaväeüksuste senisel võõrustamisel.

Vabariigi President, kes on riigikaitse kõrgem juht, rõhutas: liitlaste kohalolu Eestis on vötmetähtsusega ning Vabariigi Valitsuse ja kaitseväe ülesanne on tagada liitlastele vajalik taristu, mis arvestaks võimalusega võtta vastu ka täiendavaid liitlasüksusi.

"Samuti tuleb mõelda, kuidas neid kõige paremini, nähtavamalt ja aktiivsemalt kaasata Eesti kaitseväe võimete arendamisse," sõnas president Ilves.

NATO tippkohtumine ja Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama Eesti-visiit andis meile veelkord kinnituse, et kõik esmased heidutusmeetmed jätkuvad ning neile lisanduvad uued, sõnas riigipea.

Kohtumisel osalesid kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran, kaitseväe juhataja asetäitja kolonel Artur Tiganik, Kaitseväe Peastaabi ülem mereväekapten Igor Schvede, mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper, õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, Kaitseväe Ühendatud õppeasutuse ülem kolonel Martin Herem.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229