- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse

01.09.2014

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas täna, uue kooliaasta alguse puhul välja ajalooalaste uurimistööde võistluse "Eesti II maailmasõja ajal".

Uurimistöös võib pühenduda sõjaajaloole, suurele põgenemisele, eluolule sõja ajal, kui ka oma kodukandi käekäigule ja lähedaste saatusele II maailmasõja keerises.

Juba 16. korda toimuv president Toomas Hendrik Ilvese poolt patroneeritav konkurss on mõeldud kooliõpilastele, eesmärgiga süvendada noortes huvi ajaloo vastu ning nägema seoseid mineviku ja oleviku vahel.

Konkurssi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ning seda toetavad Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Võistlus toimub noorte eurooplaste ajalooalaste uurimistööde koostöövõrgustiku EUSTORY raames, millega on ühinenud 22 Euroopa riiki.

Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimistöö originaalsust, allikate kasutamise ja üldistamise oskust ning tööde vastavust teemale.

Uurimistööde esitamise tähtaeg on 1. aprill 2015. Konkursi tingimustega on võimalik tutvuda Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi kodulehel www.eays.edu.ee ja pressiteatele lisatud dokumendis.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229