- Reset + PDFPrindi

President Ilves: "Rakveres on julgust."

President Ilves: © Vabariigi Presidendi Kantselei

16.04.2014

President Toomas Hendrik Ilves, kes täna külastas Rakveret ning kohtus nii linnajuhtide, kultuuri-, haridus- ja spordiinimeste kui ka Virumaa turvalisust hoidvate ametkondade esindajatega, tõdes: "Rakveres on julgust."

Rakvere on Eesti üks kiiremini arenevaid ja atraktiivsemaid maakonnakeskusi, ettevõtlik ja turvaline, tunnistas riigipea.

Tema kutsel rääkisid enam kui 16 000 elanikuga Rakvere arengust linnapea Mihkel Juhkami, volikogu esimees Marko Torm, maanteeameti idaregiooni juht Rainer Kuldmaa, SA Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemets, Rakvere Haigla juhataja Ain Suurkaev, Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe, volikogu liige Toomas Varek, Rakvere Teatri direktor Velvo Väli, kultuuritegelased Üllar Saaremäe ja Heigo Teder, ettevõtja Merje Poom ning õpetaja Jaanus Lekk.

President Ilves külastas ka Rakvere üht suurimat tööandjat, maailmahaardega ettevõtet JELD-WEN Eesti AS, kus 800 töötajat valmistavad peamiselt ekspordiks nädalas 3000 ust ja 40 000 lengide komplekti.

Ettevõtjate sõnul on Rakvere probleemiks töökäte puudus ja samas ei ole linnas vabu kortereid, mida kaugemalt tulnud saaksid osta või üürida.

Politsei ja päästeameti ühises majas kohtusid riigipeaga Ida Päästekeskuse juht Ailar Holzmann, Lääne-Viru päästepiirkonna juhataja Jaak Kirsipuu ja komandopealik Argo Pällo, Politsei- ja piirivalveameti Ida prefekt Vallo Koppel, Rakvere politseiosakonna juht Joel Alla, Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonel-leitnant Marek Laanisto ja Alutaguse maleva pealik major Margus Ets ning Kaitsepolitsei Virumaa juht Kalle Jänes. Kohtumise teemaks oli Virumaa turvalisus.

President Ilves andis koolitunni Rakvere Reaalgümnaasiumis ja külastas korvpalliklubi BC Rakvere Tarvas treeningut.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6226